جستجو در پستها

به سامانه وبلاگ کتاب ادز خوش آمدید

آخرین نظرات

هنوز نظری ثبت نشده است.

 

 

ارسال پیامک

کتاب خودت باش دختر

معرفی کتاب خودت باش دختر

یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز، آمازون و سایر فروشگاه‌های بزرگ فیزیکی و آنلاین، کتاب خودت باش دختر اثر ریچل هالیس است. این کتاب چه از لحاظ سطح نگارش و چه از لحاظ محتوا، آنقدر قوی و فوق العاده است که از طرف بسیاری از افراد صاحب نظر، پیشنهاد شده است. شاید کتاب خودت باش دختر یکی از دوست داشتنی‌ترین کتاب‌هایی شود که تا کنون خوانده‌اید.

درباره ریچل هالیس: نویسنده کتاب خودت باش دختر


همانطور که گفته شد، کتاب خودت باش دختر اثری از ریچل هالیس است. او که یک زن موفق خودساخته است که در نهم ژانویه 1983 در کالیفرنیا متولد شد. پس از اتمام دوران دبیرستان، به واشنگتن رفت و در Miramax شروع به کار کرد. در آنجا با همسر خود آشنا شد و یک شرکت برنامه‌ریزی به نام «رویداد‌های شیک» تاسیس کردند. او هم اکنون 4 فرزند دارد و چه از لحاظ زندگی حرفه‌ای و چه از لحاظ زندگی زنانشویی، جزو موفق‌ترین افراد محسوب می‌شود.
مشکلات موجود در زندگی ریچل هالیس بسیار زیاد بود و پس از خودکشی برادرش،این مشکلات بیشتر و بیشتر شد. با وجود اینکه ریچل یک زندگی پر تلاطم داشت ، هرگز افسرده و نا امید نشد و شادی را در خود حفظ کرد.
تمامی این اتفاقات دست به دست هم دادند تا نگرش ریچل نسبت به زندگی عوض شود. او دانست که زندگی موفق و شاد تنها به دست خودش ساخته می‌شود و هیچ کسی نمی‌تواند آنرا برایش ساخته و پرداخته کند. در همین هنگام بود که تصمیم گرفت تا کتاب خودت باش دختر را به رشته تحریر درآورد.

درباره کتاب خودت باش دختر

ریچل هالیس به این کتاب چاشنی شادی، فعالیت و امید به زندگی اضافه کرده است. از آنجایی که شخصیت ریچل هالیس فعال و سرشار از امید است، کتاب خودت باش دختر نیز از این روحیات غنی است؛ چرا که این کتاب شامل تجربیات شگفت انگیز نویسنده آن (ریچل هالیس) است. جالب است بدانید این کتاب شامل تجربیات 30 سال از زندگی زنی موفق و شاد است.
روی سخن این کتاب با آن دسته از زنانی است که شوق زندگی نداشته و امید به زندگی را از دست داده‌اند. ریچل هالیس اعتقاد دارد که سرنوشتش همانند بسیاری از زنان گوشه و کنار جهان است؛ پس برای کمک رساندن به آنان، این کتاب شگفت انگیز را نگارش کرده است.
این کتاب که در بیست فصل نوشته شده است، شامل 20 دروغ بزرگی است که به خودمان می‌گوییم و این دروغ‌ها باعث می‌شوند که خود واقعی‌مان را گم کنیم و شخصیتی دروغین از خویش بسازیم. البته این کتاب تنها جنبه هشداری ندارد و با استفاده از شگرد‌های خلاقانه و جذابی نگارش شده است که بتواند در کمترین زمان، خود واقعی‌تان را به شما هدیه دهد.

همانطور که گفته شد، کتاب خودت باش دختر یکی از محبوب‌ترین و دوست داشتنی‌ترین کتاب‌های چند سال اخیر است؛ اما چه چیزی سبب موفقیت بسیار این کتاب شده است؟

در پاسخ باید بگوییم که ریچل هالیس علاوه بر محتوای خوب و ارزشمند، جزئیات کوچک زندگی خود را نیز در این کتاب آورده است. این موضوع سبب شده تا مخاطب وارد دنیای نویسنده شود و ارتباط واقعی‌تری با زندگی او برقرار کند.
ارتباط سریع مخاطب با زندگی شخصی و پر فراز و نشیب ریچل هالیس سبب شده تا احساس خستگی حین مطالعه کتاب خودت باش دختر سراغ شخص نیاید و

اشتیاق و علاقه حین خواندن کتاب حفظ شود. این یکی از ویژگی‌های کتاب‌های معروف است که نوشته‌های واقعی دارند و از هرگونه دروغ‌گویی یا پرده پوشی در بیان حوادث خودداری کرده‌اند.
از آنجایی که مخاطبان این کتاب بانوان هستند، درک آنان از شرح زندگی نویسنده که اتفاقاً او هم یک زن است، بیشتر می‌شود. به طور کلی اگر بخواهیم فضایی که این کتاب در مغز مخاطب ایجاد می‌کند را تشریح کنیم، خواهیم گفت: « ریچل هالیس در کتاب خودت باش دختر به مغزتان می‌گوید که من هم مشکلات تو را دارم و تو را درک می‌کنم اما انتخاب کرده‌ام که شاد باشم و موفق.»

چند نکته درباره کتاب خودت باش دختر


معمولاً دلایلی که سبب پرفروش شدن یک کتاب شده و آنرا در کشورهای مختلف به محبوبیت زیادی می‌رساند، بسیار است. در ادامه به ذکر نکاتی می‌پردازیم که در پرفروش شدن کتاب خودت باش دختر نقش مهمی داشته‌اند:

صمیمیت زیاد کتاب خودت باش دختر


شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که شروع به خواندن یک کتاب می‌کنید اما به دلیل جملات فضایی و اصطلاحاً خشک، آنرا ادامه نمی‌دهید. درواقع علت این موضوع، نبودن صمیمیت در جملات و حتی کلمه‌های کتاب است. کتابی که سرشار از صمیمیت و صداقت باشد، با کتابی که مطالبی صرفا آموزشی و خشک دارد، تفاوت بسیاری خواهد داشت. کتاب خودت باش دختر در کمال صمیمیت و سادگی نوشته شده که ارتباط سریعی بین نویسنده و مخاطب برقرار می‌کند و اشتیاق خواندن را در او حفظ می‌کند.قابل اثبات بودن مطالب کتاب خودت باش دختر


یکی از مزایای کتاب‌هایی که بر پایه داستان واقعی و شخصی هستند این است که قابل اثبات‌اند. با مطالعه نوشته‌های کتاب و مطابقت دادن با داستان نویسنده و جایگاه فعلی وی، می‌توان درستی مطالب کتاب را اثبات کرد. اگر کتاب خودت باش دختر که داستان ریچل هالیس است را بخوانید و آنرا نتیجه جایگاه فعلی و موفقیت وی بدانید، بیشتر به مطالب آن احترام خواهید گذاشت و بهتر به آن عمل خواهید کرد.

ادغام شدن سبک‌های نگارش در کتاب خودت باش دختر


نویسنده در نگارش کتاب خودت باش دختر از سبک‌های متفاوت نگارش محتوا استفاده کرده که خستگی حین مطالعه را به صفر نزدیک می‌کند. ریچل هالیس علاوه بر اینکه در این کتاب داستان زندگی خود را بیان می‌کند، قسمت‌هایی از کتاب را به سخن مستقیم با مخاطب و بیان توصیه‌هایی صمیمانه اختصاص داده است. علاوه بر توصیه و نصیحت‌هایی صمیمانه، در بخش‌هایی از کتاب نیز شاهد هشدارها و مثال‌هایی قشنگ و زیبا هستیم که جنبه آموزشی و انگیزشی دارند.محبوبیت زیاد کتاب خودت باش دختر


یک کتاب مشهور، از همان ابتدا محبوب است و توسط افراد معمولی پیشنهاد می‌شود. شاید دلیل اینکه این کتاب هفته‌ها در لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز در سال 2018 قرار داشت، محبوبیت آن در بین مخاطبان باشد. جالب است بدانید این کتاب به شکل ویروسی توسط مخاطبان معمولی به اعضای خانواده یا دوستانشان تبلیغ شد و عمده فروش آن به دلیل همین توصیه‌های دوستانه بود.

جملاتی از کتاب خودت باش دختر
 • اگر کرم ابریشم بخواهد تا ابد کرم ابریشم بماند، اگر به این نتیجه برسد که آشوب و دردسرهاى تبدیل شدنش خارج از توان تحملش است، هرگز نخواهد فهمید که مى‌توانسته تبدیل به چه موجودى بشود. به نظر شما هم این تغییر کلى در زندگى‌اش دردناک نیست؟ فکر نمى‌کنید ترسناک و دشوار است؟ البته که هست. اما اگر او با ترسش مقابله نمى‌کرد، اگر اجازه نمى‌داد تغییرات او را به آن کسى که واقعا هست تبدیل کند، ما هرگز نمى‌فهمیدیم او چه موجود زیبایى است و خودش هم هرگز نمى‌فهمید که مى‌تواند پرواز کند)خودت باش دختر: 140).
 • شادى به اینکه کجا هستى ربطى ندارد، به کسى که هستى مربوط مى‌شود. (خودت باش دختر: 22)
 • وقتى واقعا چیزى را بخواهید راهى براى به دست آوردنش پیدا خواهید کرد اما وقتى از ته دل خواستار چیزى نباشید برایش بهانه جور مى‌کنید (خودت باش دختر: 27).
 • مردم به همان اندازه‌اى به شما احترام مى‌گذارند که به آنها اجازه مى‌دهید. (خودت باش دختر: 65).
 • گاهى اوقات تصمیم به تمام کردن یک رابطه، حتى اگر به قیمت شکسته شدن قلبتان تمام شود، بزرگ‌ترین لطف در حق خودتان است (خودت باش دختر:67(.
 • کسى نمى‌تواند به شما بگوید رویایتان چقدر بزرگ است (خودت باش دختر : 72).
 • مادر کامل بودن دروغ است. مادر بى‌عیب و نقص بودن محال است اما مادر خیلى خوب بودن در اکثر اوقات، در واقع امکان پذیر است (خودت باش دختر:111).
 • فقط باید مراقب باشید. نه فقط مراقب فرزندانتان که حتى مراقب خودتان هم باید باشید. اگر خودتان ناراحت باشید و با خود بدرفتارى کنید هرگز نمى‌توانید از فرزندانتان مراقبت کنید و به آنها یاد بدهید چطور خوب و خوشحال باشند (خودت باش دختر: 112).
 • معلوم شد زیباترین اتفاقات زندگى‌ام اصلا در لیست «کارهایى که باید انجام بدهم» نبودند (خودت باش دختر: 126).
 • واکنشى که به استرستان نشان مى‌دهید آن چیزى است که شما را متفاوت از بقیه مى‌کند (خودت باش دختر: 135).
 • اگر به خاطر اتفاقات خوب قدردان گذشته نیستید پس نمى‌توانید تقصیر اتفاقات بد و ناخوشایندى را که در زندگى‌تان مى‌افتد هم گردن گذشته بیندازید. (خودت باش دختر:143(.
 • به نظرم خلق کردن عالى‌ترین نوع اداى احترام است چون به این باور رسیده‌ام که اشتیاق خلق یک اثر هدیه‌اى از جانب خداوند است. (خودت باش دختر:168).
 • چطور ضمیر ناخودآگاه‌تان تفاوت بین آنچه را که می‌خواهید با آنچه را که تظاهر به خواستنش می‌کنید، تشخیص می‌دهد؟ به تاریخچه رفتار شما در موردی مشابه نگاه می‌کند. آیا سرقول‌تان مانده‌اید؟ وقتی برای انجام کاری برنامه‌ریزی کرده‌اید آیا انجامش داده‌اید؟ وقتی هدفی را برای خودتان مشخص می‌کنید، به‌عنوان مثال «می‌خواهم روزی ده کیلومتر بدوم»، ضمیرناخودآگاه شما بر اساس تجربیات گذشته احتمال وقوع و به سرانجام رسیدن تصمیمات شما را بررسی می‌کند. (خودت باش دختر:28).
 • اساسی‌ترین کاری که یک زن باید قبل از رسیدگی به دیگران انجام بدهد را انجام نمیدادم:رسیدگی به خودم!
 • من به یک تغییر اساسی در زندگی‌ام احتیاج داشتم. خودم را مجبور به کم کردن ساعات کاری ام کردم.از ساعت نه و نیم تا چهار و نیم سرکار بودم و از فهمیدن اینکه دنیا خارج از آن ساعت همچنان به گردش ادامه می‌دهد شوکه شدم.خودم را مجبور به استراحت کردم، مجبور به نشستن و تکان نخوردن.این کار به شدت عصبی‌ام می‌کرد. داوطلبانه در پناهگاه بی‌خانمان‌ها کار می‌کردم.در کلاس هیپ هاپ ثبت نام کردم و مشخص شد که چقدر در رقصیدن افتضاحم اما عاشق کلاس‌هایم بودم، مثل یک بچه تمام طول کلاس می‌خندیدم. دنبال لذت صلح و آرامش می‌گشتم.
 • کاغذی که اهدافم را رویش نوشته بودم جایی گذاشتم که همیشه جلوی چشم‌هایم باشد. وقتی برای شروع یک پروژه جدید هیجان زده هستید متمرکز ماندن روی هدفتان سخت می‌شود و وقتی زندگی در مسیر دستیابی مستقیم شما به هدفتان دخالت می‌کند، این تمرکز سخت‌تر هم می‌شود. بنابراین رویاهایتان را جایی که همیشه جلوی چشمتان باشد بچسبانید.
 • من هنوز سرپا هستم چون اجازه ندادم کسی یا چیزی تصمیم بگیرد چطور زندگی کنم.من هنوز سرپا هستم چون اجازه ندادم دوران سختی که داشتم و شوکی که وارد شد حرف اخر را به من بزند. من هنوز سر پا هستم چون اجازه ندادم قدرت یک کابوس از رویاهایم بیشتر باشد. من هنوز سرپا هستم چون اجازه ندادم دوران سخت من را ضعیف کند و از پا درآورد اراده کردم و خواستم این اتفاق قوی‌ترم کند.
 • زمان‌بندی خدا حرف ندارد و احتمال بسیار زیادی وجود دارد که با قرارنگرفتن در جایگاهی که فکر می‌کردید به آن می‌رسید، دقیقاً به جایی برسید که برایتان مقدر شده است (خودت باش دختر:127) 

برای خرید این کتاب می توانید به سایت کتاب وب مراجعه کنید.

کتاب طریق بسمل شدن
کتاب شرمنده نباش دختر

مطالب مرتبط

 

نظرات

اولين کسي باشيد که نظر ارسال ميکند
Already Registered? Login Here
مهمان
پنج شنبه, 28 تیر 1403
اگر می خواهید ثبت نام کنید ، لطفا نام های کاربری ، رمز عبور و پر کنید

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ketabads.ir/

آخرین آگهی ها

از جدیدترین کتابهای ثبت شده با خبر شوید

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین کتابهای ثبت شده در ایمیل خود با خبر شوید!!!

آیا برای معرفی کتاب خود به دوستداران کتاب آماده هستید

افزودن آگهی کتاب

درباره کتاب ادز

کتاب ادز مرجعی برای معرفی کتابهای ناشران و نویسندگان به دوستداران فرهنگ و ادب و کتاب به صورت رایگان می باشد

 

افراد آنلاین

ما 54 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تمام حقوق سایت برای کتاب ادز | مرجع نیازمندیهای کتاب محفوظ می باشد