جستجو در پستها

به سامانه وبلاگ کتاب ادز خوش آمدید

آخرین نظرات

هنوز نظری ثبت نشده است.

 

 

ارسال پیامک

معرفی کتاب صید ماهی بزرگ

 کتاب صید ماهی بزرگ با کلماتِ مراقبه، هوشیاری و خلاقیت که بر جلدش نوشته شده، نظر هرکسی را جلب می‌کند. کتاب صید ماهی بزرگ به خصوص برای کسانی که در شروع کاری به دنبال ایده‌های ناب هستند، مفید است؛ ذهنشان را آرام، فعال، زنده و قوی می‌نماید و برای به قلاب انداختن ایده‌های بزرگ و خاص، آنها را به اعماقِ وجودشان می‌برد، این کتاب هوشیاری و قدرتِ ذهنتان را رشد می‌دهد تا بهترین ایده‌ها را شکار کنید. کتاب صید ماهی بزرگ، مراقبه را به شما می‌آموزد تا روز به روز خلاق‌تر و شکوفاتر شوید و در یک کلام شما را به عمیق‌ترین جای درونتان می‌برد؛ جایی که در آن خلاقیت، ایده‌های عالی، سکوتِ رشد دهنده و آرامش موج می‌زند؛ نوشته‌هایش شما را با درونتان آشنا می‌کند و به شما یاد می‌دهد که هر چیز، شادی، رشد و اعجاز همه و همه از درون آغاز می‌گردد. کتاب صید ماهی بزرگ شما را با نیروی شهودتان آشنا می‌کند؛ نیرویی که دری است به سوی هر پیشرفت و تحقق آرزوهایتان و شما را آزاد و رها از هر منفی می‌گرداند. مراقبه‌ای که در کتاب صید ماهی بزرگ به آن بارها اشاره می‌شود شما را از زندانِ خشم‌ها و ترس‌ها نجات می‌دهد.

درباره‌ی دیوید لینچ، نویسنده‌ی کتاب صید ماهی بزرگ

دیوید لینچ، نویسنده‌ی کتاب صید ماهی بزرگ از بهترین کارگردانان دوره‌ی ماست. 3بار نامزد جایزه‌ی اسکار شده است. فیلم‌های تأثیرگذارش مدام تحسین می‌شوند و بسیار خلاق است. پس از آشناییش با مراقبه، زندگی، افکار و درونش به کلی تغییر کرد و در این کتاب ما را به دنیایِ مراقبه فرا می‌خواند. لینچ راه دستیابی به بزرگترین ایده‌‌ها را به ما نشان می‌دهد. دیوید لینچ راه ورود به جهانِ جدیدی را برای ما باز می‌کند که سراسر آرامش، رشد و شکوه است.

مختصری در خصوص کتاب صید ماهی بزرگ اثر دیوید لینچ


کتاب صید ماهی بزرگ را ورق می‌زنیم و هربار غافلگیر می‌شویم که آشنایی با درون و شهود چه تأثیراتِ عجیبی بر ما می‌گذارد و چگونه در کاری که عاشقش هستیم ما را سرشار از نبوغ و شکوفایی می‌کند. کتاب به خصوص حرف های زیادی برای فیلم سازان دارد. تخیل را در آنها قوی می‌کند؛ تخیلی که هرچند بزرگ، واقعیت زندگی شما را خواهد ساخت. این کتاب برای هنرمندان و به خصوص اهالیِ سینما بسیار مفید خواهد بود؛ از روند هجومِ ایده ها، پردازشِ ایده‌ها و تبدیلش به فیلم می‌گوید و دریچه‌ای است به سوی خلق هنرهای خاصی که دقیقا از درون آمده‌اند و به شما یادآوری می‌کند که با مراقبه، هوشیاری شما رشد می‌کند و در نتیجه‌اش درک و فهم شما از اطرافتان رشد می‌نماید. کتاب، ما را تا رشدِ خلاقیت پیش می‌برد و به ما جادویی عجیب را نشان می‌دهد که در آن بزرگترین‌ها را می‌توانیم خلق کنیم؛ کتاب از ما می‌خواهد با روش‌هایی ناب، لایه‌های سطحیِ وجودمان را کنار بزنیم و به اعماق دریایی برسیم که پر از ماهی‌های خارق‌العاده است.

کتاب صید ماهی بزرگ ما را به کجا می‌برد


کتاب صید ماهی بزرگ، دست می‌گذارد بر منحصربه فردیِ خاصِ ما و آن را آشکار می‌کند و ما را به دنیایِ عجیبِ درونمان می‌برد که پر از شگفتی و معجزه است، جایی که حتی نمی‌دانستیم وجود دارد! نگرانی‌های ما را برطرف می‌کند و ترس‌هایِ ما را به شجاعت تبدیل می‌نماید؛ در واقع جسارت و بی‌پرواییِ اعماقِ ما را بیرون می‌کشد تا با ایده‌های بزرگمان، خلق کنیم. مراقبه، درِ ورود به ایده‌های بزرگ و خاص، خلاقیتِ عجیب و رشدِ هوشیاری است؛ چیزی که بارها و بارها در کتاب به آن اشاره شده است. تعریف‌های دیوید لینچ از سینما و نوعِ برخوردش با سینما در کتاب جذاب و خواندنی است. با نوشته‌های کتاب، آرام آرام به این پی می‌برید که اطرافتان هرچه دارد و ندارد، دقیقا آیینه‌ی درونیِ خود شماست و بهتر است با نفوذ در درون، آنچه می‌خواهید را تغییر دهید. در هرحال و در هر مسیری از کار یا خلق هنر که باشید، از بین هزاران ایده در ذهنتان، تعداد زیادی، اضافی و نامناسب است و باید بتوانید این را تشخیص دهید و با جستجو در عمقِ وجودتان، خاص‌ترین ایده را بیابید و کتاب دقیقا شما را به عمقِ وجودتان راهنمایی می‌کند.

در لابه لای جملات کتاب صید ماهی بزرگ به چه می‌رسیم؟


در لا به لای جملات ِ کتاب به خودمان و هویتِ واقعیمان می‌رسیم؛ ما در ذات، قوی، هوشمند و فوق‌العاده ایم و تنها باید با سکوتِ درونمان ارتباط بگیریم تا با سرعتِ نور به سرزمینی ناشناخته از درونمان راه یابیم که دقیقا شبیهِ سرزمینِ عجایبِ آلیس است. مراقبه جامعیتِ ذهنی، گیرایی، سرعت انتقال و پردازش را در شما به طرز شگفتی افزایش می‌دهد و شما را شادتر و پرانرژی تر می‌‌کند؛ همین باعث می‌شود در پیش بردن کارهایتان هم با کیفیت تر عمل کنید و هم سریع تر... دیوید لینچ با گریز زدن به خاطرات و روند ساختِ فیلم‌هایِ خود به شما نشان می‌دهد که افزایشِ تمرکز شما با مراقبه، چگونه بر تمامِ زندگیتان مؤثر خواهد شد. کتاب شما را به جادویِ یوگی های هندی می‌رساند و آنجا با آرامشی عجیب مواجه می‌شوید که خودتان هم می‌توانید صاحبش گردید. زندگیِ شما پس از ارتباط گرفتن با عمقِ درونتان چنان عمیق و پر از صعود خواهد گشت که تعجب می‌کنید چطور زندگیِ سطحیِ قبلی را تحمل می‌کردید؛ در واقع در خلالِ جملات کتاب به خودِ خودتان می‌رسید و قدرتی را می‌یابید که پیش از این در زندگیتان ندیده بودید.

سینمای دیوید لینچ در کتاب صید ماهی بزرگ


قصه‌ی شکل گیریِ فیلم‌های منتقد پسندِ دیوید لینچ را در کتاب از زبانِ خودش خواهید خواند و خواهید دید که در مسیر فیلمهای خوش ساختش چگونه ایده‌ها را پیدا و پردازش می‌کرده است. مراقبه، لینچ را به قدرتِ ماوراییِ روحش وصل می‌کرده و همین شورِ درونی در فیلم‌هایش جاری می‌شده؛ اشکالاتِ کارش و ناهماهنگی‌ها را در مراقبه و سکوت کشف می‌کرده و مدام در حالِ دمیدنِ روح و اعجاز در فیلم‌هایش بوده است. او به جایی بسیار عمیق در درونش می‌رفته تا هوشیاریش را گسترش دهد و با رشدِ درکش، ساخته‌هایش را متعالی تر کند. افزایش درک و فهم از هر چیز، یکی از نتایجِ شیرینِ مراقبه است. لینچ در کتابش به فیلم‌سازان توصیه می‌کند سختیِ کار را با رسوخ در عمقِ خود، آسان کنند و شادتر شوند چراکه در شادی، ذهن فعال‌تر عمل می‌کند. آنقدر نکاتِ شیرین از پروسه‌ی ساختن فیلمهایِ دیوید لینچ در کتاب هست که برای هر کارگردان و اهلِ سینمایی، می‌تواند کلاسِ درسِ بزرگی باشد.

کتاب صید ماهی بزرگ شما را عمیق می‌کند.


کتاب صید ماهی بزرگ شما را عمیق، ایده هایتان را بزرگ و کارهایتان را خاص و برند می‌کند؛ چراکه با درونتان آنها را رقم زده اید و اثر انگشتِ شما که مشابهش در دنیا نیست، بر آنها خورده است. وقتی با درونتان کارها را انجام می‌دهید، نه نیاز به تقلید دارید نه تعریفِ بیش از حد از کارتان و نه تلاشهای فرسایشی بلکه آرام و مطمئن پیش می‌روید و خلاقانه ترین اثرها را می‌سازید. بعد از مراقبه‌ها با خودتان چنان آشتی می‌کنید و چنان باور به خود در شما شکل می‌گیرد که دیگر از نشان دادنِ هویتِ واقعیتان ابایی ندارید و کاملا خودتان می‌شوید. در این کتاب از عشقِ وافرِ لینچ به سینما، ایده پردازی و مراقبه می‌خوانیم و هیجان زده می‌شویم که خودمان هم با مراقبه، هر روز اوضاعِ بیرونیمان را بهبود بخشیم. مراقبه تا جایی برای لینچ مفید و مثمرثمر بوده که بنیادی بر پا کرده برای آموزش جهانیِ آن.. مراقبه از دیدِ لینچ، چنان بر قدرت و توانِ شما می‌افزاید که در برابر هر چیز در دنیا محکم تر و درست تر رفتار خواهید کرد.

مراقبه، همه‌ی آنچه در پیِ بهبودش هستید، اصلاح می‌کند.


شاید تلاشهای بسیاری در زمینه‌ی کارتان کرده اید و آگاهیِ زیادی کسب نموده اید اما هنوز نتیجه‌ی دلخواهتان را کسب نکرده اید؛ در کتابِ صید ماهی بزرگ می‌خوانید که با مراقبه، جهتِ تلاش‌هایتان را به سمتِ تغییر و شکوفایی ببرید و خودتان را از طریقِ درونتان تغذیه کنید تا قوی و قوی تر شده و در دنیا بهتر و بهتر عمل کنید. در کتاب از تعادل در همه چیز، شناختِ خود و رابطه با درون برای تغییر اوضاع می‌خوانید؛ با مراقبه محکم، زلال و شفاف می‌شوید و اجازه‌ی دخالت به دیگران را نمی‌دهید و با قدرت در کارتان پیش خواهید رفت. اینکه کارگرانی قوی، از روندِ ساختِ فیلم‌هایش و ماجراهایِ پیش آمده حینشان بنویسد، بسیار جذاب، شیرین و آموزنده است و دید هر هنرمندی را رشد خواهد داد. کتاب صید ماهی بزرگ همچنان به چیزهایی که بعد از یافتنِ ایده به آنها نیاز داریم، اشاره می‌کند تا ایده‌ها در حدِ ایده نمانند و تبدیل به اثری با شگوه گردند. البته باید بدانید که مراقبه اثرات زیاد و شگفت انگیزی دارد، نه فقط یافتن ایده. بلکه توان، شور و هنرِ خلق را در شما افزایش می‌دهد و خواهید دید از همیشه شادتر و تواناتر گشته اید.

کتاب صید ماهی بزرگ به ما یاد می‌دهد که مراقبه، باعث می‌شود به اطرافمان نور و انرژی دهیم


در کتاب صید ماهی بزرگ می‌آموزیم که مراقبه ما را سرشار از شادی، خوشبختی، آرامش و توان می‌کند؛ همه‌ی اینها از درون ما به اطراف سرازیر می‌شود و ما می‌توانیم تاریکی‌ها را روشن کنیم و بر همه‌ی اطرافمان تأثیر بگذاریم. مراقبه شما را به جادویِ معنویت می‌رساند؛ این جادو وجودِ شما را زلال می‌کند و شما این پاکی را در بیرون نمایان می‌کنید و از خود تأثیری سراسر مثبت بر جا می‌گذارید؛ بی هیچ منفی و سیاهی... مراقبه باعث می‌شود همه‌ی خودتان چه قسمتهای خوب و چه قسمتهای نادرست را بشناسید، چه احساس شادی و چه غمتان را درک کنید، چه آرامش و چه عصبانیت را در خود نگاه کنید و در نهایت از همه‌ی حس‌ها برای خلق کمک بگیرید اما در زندانِ منفی‌ها اسیر نشوید و مثبت‌ها را تقویت کنید. مراقبه، تجربه‌یِ آگاهانه‌یِ خلق و تأثیر بر دنیاست؛ تجربه ای که از اعماقِ وجودتان شکل گرفته و بر اعماقِ جهان ثبت می‌شود. مراقبه درد را از شما دور می‌کند؛ پذیرش و ایمان را در شما رشد می‌دهد و شما با ایمان، شادی و آرامشتان، اثرهای شگفت انگیزی خلق خواهید نمود. شاید شما در کارتان در حالِ انجام اشتباهاتِ خطرناکی باشید، به خصوص اگر دستی بر فیلم و سینما دارید، این اشتباهات را با لینچ مرور کنید و به بررسی کارهایتان بپردازید. ایده رنگ، نور، معجزه و روح در کارهای شماست، آن را جدی بگیرید و در انتخابش دقت کنید. با مراقبه‌ی درست و دقیق، رازهایی برایتان فاش می‌شود و به نقطه ای در درونتان می‌رسید که پر از شکوه است؛ میتوانید دستتان را دراز کنید و تکه ای از این شکوه، راز و قدرت را بیرون بیاورید و بعد با آن اثری به یاد ماندنی خلق کنید.

کلامِ آخر در کتاب صید ماهی بزرگ


در کتاب با مراحلِ مختلفِ مراقبه‌ها آشنا می‌شویم؛ در واقع همه‌ی مراقبه‌ها ما را به عمق نمی‌برند و باید انواع آن را بشناسیم و بیاموزیم و قطعا باید صبورانه و پیوسته انجامش دهیم تا به نتایجِ شگفت‌آورش دست یابیم. بزرگترین دستاوردِ مراقبه، خودت شدن می‌باشد؛ وقتی خودت شوی و با درونت مواجه گردی، قدرتهای عظیمِ روحیت را خواهی شناخت و دیگر کمتر چیزی آزارت خواهد داد؛ در واقع رنج‌ها را با قدرت پشت سر خواهی گذاشت؛ رؤیاهایت را تفسیر خواهی کرد و از هرکدام چیزی خواهی آموخت. کتاب صید ماهی بزرگ، با تمرکزش بر درون، شما را با دریایِ شادیِ وجودتان آشنا میکند . وقتی دل به آن دریا زدید، اعجاز و شکوه را خواهید دید و بهترین‌ها در انتظارتان خواهد بود. لینچ در کتاب به شیرینی از روندِ جذابِ ساختِ فیلم‌هایش می‌گوید و در هر کدام چیزی را به می‌آموزد و در آخر از ما می‌خواهد با مراقبه‌ی هر روزه و همیشگی، از تاریکی‌ها و ترس‌ها خارج شویم و به شجاعت، نور و شادی برسیم. کتاب صید ماهی بزرگ را اگر در شروعِ انجام کاری هستید، بخوانید تا چنان به شما دید دهد و در رشدِ خلاقیت و هوشیاریتان تأثیر بگذارد که بعد از پایانِ کتاب و انجام آنچه گفته، همه چیز را در حالِ تغییر ببینید. همه در تلاشهای فرسایشی غرق هستند و در سطح، بدون شادی پیش می‌روند اما اگر این کتاب را بخوانند، به جایی از عمق و درونشان می‌روند که پر از جادوست و این جادوها، دنیای بیرونشان را کن فیکون خواهد کرد.

خرید کتاب صید ماهی بزرگ با ارسال رایگان
معرفی کتاب چهار میثاق
وقتی زبانِ زبان‌بستگانْ باز می‌شود

مطالب مرتبط

 

نظرات

اولين کسي باشيد که نظر ارسال ميکند
Already Registered? Login Here
مهمان
پنج شنبه, 28 تیر 1403
اگر می خواهید ثبت نام کنید ، لطفا نام های کاربری ، رمز عبور و پر کنید

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ketabads.ir/

آخرین آگهی ها

از جدیدترین کتابهای ثبت شده با خبر شوید

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین کتابهای ثبت شده در ایمیل خود با خبر شوید!!!

آیا برای معرفی کتاب خود به دوستداران کتاب آماده هستید

افزودن آگهی کتاب

درباره کتاب ادز

کتاب ادز مرجعی برای معرفی کتابهای ناشران و نویسندگان به دوستداران فرهنگ و ادب و کتاب به صورت رایگان می باشد

 

افراد آنلاین

ما 138 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تمام حقوق سایت برای کتاب ادز | مرجع نیازمندیهای کتاب محفوظ می باشد