جستجو در پستها

به سامانه وبلاگ کتاب ادز خوش آمدید

آخرین نظرات

هنوز نظری ثبت نشده است.

خرید کتاب جاسوس با ارسال رایگان

معرفی کتاب جاسوس

تقریباً هیچ کتابدوست و کتابخوانی نیست که پائولو کوئلیو و آثارش را نشناسد. کتاب کیمیاگر او در کمترین زمان در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌ها در سرتاسر جهان قرار گرفت. اما این تنها موفقیت این کتاب نبود، تعداد 53 ترجمه‌ای که از کیمیاگر به زبان‌های مختلف ارائه شد، از دیگر موفقیت‌های آن به شمار می‌رود. پس از کیمیاگر دیگر کتاب‌های پائولو کوئلیو نیز با اقبال عمومی مواجه شد. از کتاب‌های اخیر او که باز هم مورد توجه قرار گرفت کتاب جاسوس است. در این مقاله سعی داریم تا شما را با این کتاب بیشتر آشنا کنیم. احتمالاً خواندن این مقاله برای دوستداران کوئلیو می‌تواند جذاب باشد.

درباره‌ی پائولو کوئلیو نویسنده‌ی کتاب جاسوس


پائولو کوئلیو نویسنده‌ی کتاب جاسوس در سال 1947در ریودوژانیروی برزیل به دنیا آمد. در نوجوانی از روش‌های تربیتی کلیسای کاتولیکی که در آن تربیت شده بود، سرپیچی کرد و والدینش این را ناشی از درونگرایی و مشکلات روانی او دانسته و او را در یک بیمارستان روانی بستری کردند، که چندین با از آن‌جا اقدام به فرار کرد. پائولو کوئلیو از دوران نوجوانی آرزوی نویسنده شدن داشت و مخالفت والدینش با این موضوع سبب شد که او نوجوانی و جوانی خود را به سختی سپری کند. پس از آن کوئلیوی جوان به خاطر جلب رضایت والدینش راهی دانشگاه شد، اما یک سال نگذشت که درس را رها کرد تا آرزوی همیشگی خود یعنی نویسنده شده را محقق کند.
نویسنده‌ی کتاب جاسوس مدتی زمانی را هم مثل یک هیپی زندگی کرد، او در آن دوران به مناطق زیادی از جمله جنوب آمریکا، شمال آفریقا، مکزیک و اروپا سفر کرد. در یکی از سفرهایش در سال 1986 مسیر زیارتی سانتیاگو د کمپوستلا در شمال‌غرب اسپانیا را طی کرد، که خود او از آن به عنوان نقطه عطفی در زندگیش یاد می‌کند.

پائولو کوئلیو قبل از آن‌که به عنوان یک نویسنده‌ی مشهور شناخته شود، یک نمایشنامه‌نویس، کارگردان تئاتر و ترانه سرا بود. از کتاب‌های معروف او می‌توان به کیمیاگر، ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، خاطرات یک مغ، بریدا، مکتوب، کوه پنجم، شیطان و دوشیزه پریم، یازده دقیقه و جاسوس اشاره کرد.
کوئلیو جایزه‌های ادبی متعددی را از کشورهای مختلف کسب کرده است. او در سپتامبر 2007 از سوی سازمان ملل متحد به عنوان پیام‌آور صلح معرفی شد. پائولو کوئلیو در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد. اکثر کتاب‌های این نویسنده‌ی معروف به زبان فارسی ترجمه شده‌اند. جالب است که بدانید که او در سال 2000 به ایران سفر کرد که با استقبال بسیار گرمی از سوی دوستدارانش روبرو شد.

خلاصه‌ی کتاب جاسوس


کتاب جاسوس براساس ماجراهای واقعی زندگی زنی به نام ماتا هاری نوشته شده است. ماتا هاری رقاصه‌ای هلندی آلمانی و از خانواده‌ای ثروتمند بوده است که سنت شکنی می‌کند و راه متفاوتی از خانواده‌اش را برای خود در زندگی پیش می‌گیرد. او در زندگی خود با وقایع پر فراز و نشیبی روبرو می‌شود. روابط زناشویی ناکامی را از سر می‌گذراند و درگیر مسائل سیاسی غیرمنتظره‌ای می شود.
کتاب جاسوس از زبان ماتا هاری روایت می شود. او به اتهام جاسوسی برای آلمانی‌ها در جریان جنگ جهانی دوم به اعدام محکوم می‌شود. عمده‌ی داستان کتاب جاسوس دربارۀ مرگ بسیار مبهم و سؤال‌برانگیز این زن است. رمان نیز با همین واقعه شروع می‌شود، یعنی روز 15 اکتبر 1917 زمانی که او خود را برای اعدام آماده می‌کند و سپس توسط جوخۀ آتش اعدام می‌شود. جسد ماتا هاری در گوری که هیچ نشانی از آن به جای نمانده است دفن شد.
از ماتا هاری کتاب جاسوس به عنوان زنی افسونگر، جاسوس، یک زن قربانی خشونت جنسی و بازهای سیاسی، سنت شکن و ... یاد می‌شود.

نقد کتاب جاسوس


جاسوس یکی دیگر از کتاب‌های پرفروش و محبوبِ پائولو کوئلیو است و به مانند دیگر کتاب‌های این نویسند‌ی برزیلی نقدهای مثبت و منفی بسیاری را به دنبال داشته است.
پائولو کوئلیو در کتاب جاسوس سوژه‌ای کنجکاو برانگیز با زندگی سراسر حادثه را به تصویر کشیده است. او در این کتاب سعی کرده است تا با استفاده از شواهد ضد و نقیضی که از زندگی ماتا هاری وجود دارد، بخش‌های مبهم زندگی و مرگ این زن را تا حدودی روشن کند. البته او برای خلق داستانی جذاب و پر کشش برای خواننده، تا اندازه‌ای از قدرت تخیل خود نیز برای شرح حوادث و وقایع زندگی پر فراز و نشیب ماتا هاری کمک گرفته است.
خود او در این باره بیان کرده است که: سعی کرده‌ام تا کتاب جاسوس را با توجه به واقعیت‌های زندگی ماتا هاری بنویسم، اما در جاهایی هم ناگریز بوده‌ام که بعضی از گفت و گوها را با استفاده از قدرت تخیل خودم خلق کنم، صحنه‌هایی را به هم پیوند دهم، ترتیب و توالی زمانی حوادث را تغییر دهم و مواردی را که فکر می‌کردم اضافه هستند و خللی در روایت داستان ایجاد نمی‌کنند را حذف کنم.
برخی کتاب جاسوس را متفاوت از دیگر کتاب‌های کوئلیو می‌دانند. زبان نوشتاری متفاوت، انتخاب شخصیتی واقعی و بحث برانگیز، روایت حوادث مختلف از زبان شخصیت اصلی و مواردی از این دست برای خلق داستانی مورد پسندِ مخاطب از تفاوت‌های مورد نظر این دسته از افراد است.
جاسوس کتاب قطوری نیست، کوئلیو سعی کرده است تا با زبانی ساده و جذاب، داستانی پر کشش را بنویسد. در مقایسه با کتاب‌های معروف کوئلیو همچون کیمیاگر و ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، نه فقط کتاب جاسوس بلکه اکثر کتاب‌های اخیر او شاید به آن اندازه پرفروش و معروف نباشند، اما قطعاً هنوز هم برای دوستداران او و سبک نویسندگی‌اش ارزشمند، گیرا و خواندنی هستند.

تهیه و خرید کتاب جاسوس


کتاب جاسوس در سال 2016 منتشر و به سرعت به زبان‌های مختلفی ترجمه شد. نسخه‌ی فارسی آن توسط مترجم‌های متعدد و انتشارات متفاوتی به بازار کتاب راه پیدا کرده است، که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به ترجمه‌ای از رفیع رفیعی که توسط نشر ثالث منتشر شده است اشاره کرد.
نشر کتاب پارسه نیز این کتاب را با ترجمه‌ی اعظم خرام راهی بازار کرده است. ترجمه‌ای دیگر از کتاب جاسوس از سوی پرتو شریعتمداری و توسط انتشارات جهان کتاب در 190 صفحه عرضه شده است. انتشارات مجید نیز این کتاب را با ترجمه‌ی بهناز سلطانیه در سال 1396 به چاپ رسانده است. نشر شمشاد هم این کتاب پرفروش پائولو کوئلیو را با ترجمه‌ای از شهرزاد ضیایی در 160 صفحه در سال 1395 منتشر کرده است.
با توجه به فراگیر شدن استفاده از نسخه‌های الکترونیکی کتاب‌ها، کتاب جاسوس اثر پائولو کوئلیو نیز در فرمت الکترونیکی در دسترس خوانندگان قرار گرفته است.

برای تهیه ی این کتاب میتوانید به سایت کتاب وب مراجعه کنید.

کتاب زندگی در پیش رو
کتاب ریگ روان

مطالب مرتبط

 

نظرات

اولين کسي باشيد که نظر ارسال ميکند
Already Registered? Login Here
مهمان
یکشنبه, 03 تیر 1403
اگر می خواهید ثبت نام کنید ، لطفا نام های کاربری ، رمز عبور و پر کنید

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://ketabads.ir/

آخرین آگهی ها

از جدیدترین کتابهای ثبت شده با خبر شوید

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین کتابهای ثبت شده در ایمیل خود با خبر شوید!!!

آیا برای معرفی کتاب خود به دوستداران کتاب آماده هستید

افزودن آگهی کتاب

درباره کتاب ادز

کتاب ادز مرجعی برای معرفی کتابهای ناشران و نویسندگان به دوستداران فرهنگ و ادب و کتاب به صورت رایگان می باشد

 

افراد آنلاین

ما 136 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تمام حقوق سایت برای کتاب ادز | مرجع نیازمندیهای کتاب محفوظ می باشد