جستجو

کتاب هنر آموزگاری- منصور متین

افزودن به پسندها
قیمت: 200 تومان 200.000 تومان
شماره تماس 09302745228
تاریخ انتشار ۱۴۰۲-۰۸-۲۳ ۰۹:۴۹:۲۸

توضیحات

نکته‌های مفید و کاربردی برای آموزگاری، مربیگری، و تدریس اختصاصی را از آن استخراج

اصطلاح (Tutoring) معنایی متفاوت از «درس دادن صِرف و تدریس» یا مثلاً «یاد دادن و آموزش» در خود دارد. در  واقع، این اصطلاح بر آمیزۀ « فکری- عاطفی» امر آموزشی، و ترکیب «علم و هنر» دلالت دارد. آموزگاری – غیر از سطوح ابتدایی-  در قالب انواع آموزش‌های  تقویتی، تکمیلی، جبرانی، فوق‌برنامه و غیره  نیز ارائه می‌شود که  اغلب یا با درخواست والدین، یا به سفارش معلمان، یا حتی بر اساس الزامات تحصیلی باید از سر بگذرانند. 

 

 کتاب « هنر آموزگاری» توسط جروم رابو  از اساتید برجستۀ جامعه‌شناسی در دانشگاه کالیفرنیا، خانم تیفانی چین و جیمی استرادا از همین دانشگاه و همکاران او تالبف شده است.البته، در پیشگفتار کتاب نیز از صدها نفر همکاران گمنام‌تر پروژه نام برده شده است که بعضی از آنها هموطنان ایرانی‌اند.

  آقای جروم رابو و همکارانش بر اساس تجربیات تعداد کثیری از دانشجویان سابق یا کنونی‌ خود از تدریس در بافت چندملیتی و چندفرهنگی ،  نکته‌های مفید و کاربردی برای آموزگاری، مربیگری، و تدریس اختصاصی را  استخراج نموده و در فصلهای مختلف کتاب و شرح  تفسیر کرده اند.... . 

حدود 190 قلم از این نکات مفید و راهکارها درون جعبه‌ها یا کادر‌هایی قرار گرفته بود. مترجم هر دسته از آنها را به پایان فصل مربوطه انتقال داده و شماره‌گذاری مسلسل کرده است.

 

 به طور کلی، آنچه به عنوان مربیگری، آموزگاری  و «آموزش اختصاصی» می‌شناسیم، چند ویژگی‌ زیر را داراست:

اول اینکه، در بازۀ زمانی محدودتر از دوره طولانی آموزش رسمی، ولی به عنوان  کمک‌آموزشی و تکمیلی  به اجراء درمی‌آید.  یعنی فعالیت‌های معلم و شاگرد در امتداد برنامه رسمی حاکم بر مدارس و مراکز تحصیلی  است.

دوم اینکه، فعالیت‌های آموزشگر با هدف تمرین و تقویت حیطۀ مشخصی از موضوعات و آموختنی‌هاست. ولی، همیشه اهداف از طرف نهادهایی تعریف می‌شوند که شاگردان را به آنها ارجاع داده است (اعم از خانواده و اولیاء، مدرسه، مراکز و نهادهای حمایتی دولتی یا خیریه و خصوصی).  

و سوم اینکه، موفقیت آموزشی در گرو ارتباطی بسیار همدلانه‌‌تر، عادلانه‌تر و صمیمانه‌تر از آنچه است که در حالت متعارف بین دانش‌آموزان و معلم رسمی  مدرسه مشاهده می‌شود. 

* تذکر مهم: در لابلای متن اصلی کتاب، حدود 190 قلم از نکات مفید و راهکارها درون جعبه‌ها یا کادر‌هایی قرار گرفته بود. مترجم هر دسته از آنها را به پایان فصل مربوطه انتقال داده و شماره‌گذاری مسلسل کرده است.

 

جزئیات خاص

نام ناشر میان‌رشته‌ای
سال انتشار: 1402
شابک: 978-622-9258-45-3‬‬‬
اینستاگرام: ---
تلگرام: ---

استان

تهران
Geographic coordinates: (35.6892523, 51.3896004)
موقعیت مورد نظر در نقشه ممکن است دقیق نباشد

نظرات

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین آگهی ها

از جدیدترین کتابهای ثبت شده با خبر شوید

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین کتابهای ثبت شده در ایمیل خود با خبر شوید!!!

آیا برای معرفی کتاب خود به دوستداران کتاب آماده هستید

افزودن آگهی کتاب

درباره کتاب ادز

کتاب ادز مرجعی برای معرفی کتابهای ناشران و نویسندگان به دوستداران فرهنگ و ادب و کتاب به صورت رایگان می باشد

 

افراد آنلاین

ما 116 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تمام حقوق سایت برای کتاب ادز | مرجع نیازمندیهای کتاب محفوظ می باشد