جستجو

بیداری اژدهای خفته چین توسط شی جین

افزودن به پسندها
قیمت: 93,000 تومان 93000 تومان
شماره تماس 09137148417
تاریخ انتشار ۱۳۹۸-۰۷-۲۴ ۱۳:۰۸:۱۷
ایجادشده توسط

توضیحات

این کتاب به بیش از 20 زبان دنیا ترجمه شده و تاکنون میلیون ها نسخه از آن به فروش رفته است.

 

جمهوری خلق چین معروف به چین پرجمعیت‌ترین کشور دنیاست. چین با 6/9 میلیون کیلومترمربع سومین کشور وسیع دنیا، از هنگام اصلاحات اقتصادی در چین برای پی‌ریزی یک اقتصاد مدرن، یکی از سریع‌ترین رشدهای اقتصادی دنیا را تجربه کرده است.

برای اینکه هر کشوری به موقعیت بهتری در جهان دست یابد، در وهله اول باید شناخت دقیق و کاملی از امکانات، توانایی‌ها و فرصت‌های موجود خود داشته باشد. چینِ نوین سال‌هاست که روی این شناخت متمرکزشده و پیشبرد اصلاحات، تداوم و تکمیل سیاست درهای باز، حفظ ثبات و آرامش سیاسی و اجتماعی همراه با توسعه و یکپارچگی ملی وظیفه همگانی محسوب می‌شود. هر دولتی موظف است که قوانین و مقررات ضروری برای ایجاد تسهیلات بیشتر در این مسیر را سرلوحه کار خود قرار دهد تا اقتصاد ملی آنان با اقتصاد جهانی تعامل سازنده داشته باشد.

آقای شی جین‌پینگ سیاستمدار و اصلاح‌طلب چینی و عالی‌ترین مقام جمهوری خلق چین است که پست‌های دبیرکل حزب کمونیست چین و رئیس کمیسیون مرکزی ارتش چین را بر عهده دارد. ایشان با سیاست‌های خود در دوره زمامداری‌اش در چین، سرمایه‌گذاری در این کشور را در سال ۲۰۱۵ به رشدی در حدود 5500 درصدی نسبت به سال ۱۹۸۰ رسانده است.

این کتاب نگاه منحصربه‌فردی به درون جامعه کمونیستی چین و چشم‌انداز آن برای آینده ارایه می‌کند. کتاب 79 سخنرانی، گفتگو، مصاحبه و دستورالعمل را در 18 فصل ارایه می‌کند.

کتاب حاضر با مفاهیم و اصول زمامداری درون رهبری حزب کمونیست چین، مسیر توسعه آینده چین، و خط‌مشی‌های داخلی و خارجی و هم‌چنین واکنش چین به امور بین‌المللی مرتبط است. خواندن این کتاب به افراد علاقه‌مند به نگرش چین و به‌ویژه رئیس‌جمهور آن به جهان و به سیاستمداران، تحلیل‌گران و برنامه‌ریزان کشور توصیه می‌شود.

این کتاب به زبان‌های عربی، فرانسه، آلمانی، ژاپنی، پرتغال، روسی، اسپانیایی، ایتالیایی و .. ترجمه شده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهوری خلق چین، و هیئت همراه، با اشاره به سابقۀ کهنِ ارتباطات تجاری و فرهنگی دو ملت ایران و چین، تأکید کردند: «دولت و ملت ایران همواره به دنبال گسترش روابط با کشورهای مستقل و قابل‌اطمینان همچون چین بوده و هستند و بر همین اساس، توافق رؤسای جمهوری ایران و چین برای یک روابط استراتژیک ۲۵ ساله، کاملاً درست و حکمت‌آمیز است.» و موفقیت در روابط استراتژیک کشورها منوط به شناخت کشورها از یکدیگر است و این کتاب می‌تواند به شناخت بهتر چین کمک نماید.

امید است که حاصل تلاش مترجمین موردتوجه علاقه‌مندان، اهل‌فن و فرهیختگان کشور در زمینه شناخت چین و سیاست‌های آن قرار گیرد.

 

جزئیات خاص

نام ناشر ---
سال انتشار: ---
شابک: ---
آدرس سایت: ---
اینستاگرام: ---
تلگرام: ---

استان

کرمان
شهر مس سرچشمه

نظرات

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین آگهی کتاب ها

از جدیدترین کتابهای ثبت شده با خبر شوید

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین کتابهای ثبت شده در ایمیل خود با خبر شوید!!!

آیا برای معرفی کتاب خود به دوستداران کتاب آماده هستید

افزودن آگهی کتاب

درباره کتاب ادز

کتاب ادز مرجعی برای معرفی کتابهای ناشران و نویسندگان به دوستداران فرهنگ و ادب و کتاب به صورت رایگان می باشد

افراد آنلاین

ما 39 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تمام حقوق سایت برای کتاب ادز محفوظ می باشد

کتاب ادز | مرجع آنلاین نیازمندیهای کتاب